پشتیبانی زیرساخت ذخیره سازی و مجازی سازی

 

در سال‌های اخیر و با توجه به رشد اطلاعات و حساسیت موضوع نگهداری از اطلاعات در سازمان‌ها، بسیاری از مدیران فناوری اطلاعات با تامین تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات نسبت به تجمیع اطلاعات خود برای روی تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات اقدام کرده‌اند. به بیان دیگر اطلاعاتی که در گذشته بصورت جزیره‌ای بر روی هاردهای داخلی سرورها قرار داده می‌شد در حال حاضر بر روی ذخیره‌سازها نگهداری و بر روی زیرساخت‌های مجازی در حال سرویس‌دهی می‌باشند.

اهمیت تداوم کسب و کار از یک طرف و تجمیع متمرکز قرارگیری اطلاعات در یک محل (ذخیره‌ساز) و انتقال زیرساخت از سرورهای فیزیکی بر روی سرورهای مجازی از طرف دیگر نگهداری و پشتیبانی از زیرساخت داده در هر سازمان را به موضوعی با اهمیت تبدیل کرده است.

خدمات پشتیبانی زیرساخت ذخیره سازی و مجازی سازی-

رویکرد فناوری اطلاعات ایرانیان

شرکت فناوری اطلاعات ایرانیان تلاش نموده است با بکارگیری اصول حرفه‌ای و استانداردهای رایج این حوزه، دغدغه معمول مدیران سازمان‌ها درخصوص اطمینان از درستی کارکرد زیرساخت ذخیره‌سازی و مجازی‌سازی اطلاعات خود را برطرف نماید.

برای اطمینان از کارایی خدمات فنی و پشتیبانی ارائه شده، این شرکت نسبت به راه‌اندازی آزمایشگاه زیرساخت داده شامل انواع تجهیزات ذخیره‌سازی از مدلهای مختلف، انواع سرورها و SAN Switch ها اقدام نموده است که در فرآیند پشتیبانی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی آزمایشگاه مذکور مورد استفاده می‌باشد.

همچنین قطعات یدکی از هاردها و سایر قطعات تجهیزات ذخیره‌سازی داده تامین شده است که در فرآیندهای پشتیبانی در قالب تامین فوری نیازمندی‌ها در اختیار مشتریان این شرکت می‌باشد.

شایان ذکر است در چارچوب خدمات پشتیبانی مذکور شرکت فناوری اطلاعات ایرانیان نسبت به بررسی و ارزیابی دقیق زیرساخت داده مشتری اقدام و براساس نیازمندی‌های واقعی هر مشتری نسبت به طراحی و پیاده‌سازی مناسب‌ترین فناوری برای ارائه راهکار مناسب برای محافظت از داده ها در زمان وقوع اختلال در قالب خدمات پیشتیان‌گیری اقدام خواهد نمود.

 

راهکارها و خدمات شرکت

  • ارائه خدمات پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری (گارانتی) به صورت ۲۴ در ۷
  • راه‌اندازی سامانه جامع پایش زیرساخت داده (Monitoring as a Service)
  • ارائه طرح ارتقاء و خدمات مشاوره به منظور افزایش کارایی، ظرفیت و دسترس‌پذیری زیرساخت داده
  • ساماندهی و ایجاد زیرساخت پشتیبان‌گیری با هدف صیانت از داده‌ها در زمان وقوع بحران
  • ارائه راهکار برای پیشگیری از خرابی یا از بین رفتن داده‌های حیاتی
  • بازیابی اطلاعات از بین رفته با استفاده از نسخه پشتیبان
  • بروزرسانی زیرساخت داده (زیرساخت‌های مجازی، ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری)