راهکار یکپارچه نظارت تصویری

راهکار یکپارچه نظارت تصویری 

 

سامانه نظارت تصویری نقش کلیدی در امنیت فیزیکی سازمان‌ها ایفا می‌نماید. با عنایت به این موضوع، هدف شرکت فناوری اطلاعات ایرانیان ارائه راهکار جامع برای ایجاد این سامانه در سازمان‌ها با در نظر گرفتن کلیه عناصر درگیر می‌باشد.

سامانه جامع نظارت تصویری شرکت فناوری اطلاعات ایرانیان شامل اجزای زیر است:

  • دوربین‌های مداربسته مبتنی بر IP بر اساس محصولات شرکت Axis
  • تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات برای ضبط تصاویر مبتنی بر محصولات DELL EMC
  • نرم‌افزاراهای کاربردی مدیریت تصاویر بر مبنای محصولات Genetec و Milestone
  • زیرساخت شبکه ارتباطی بر مبنای محصولات Cisco و مبتنی بر برندهای مطرح کابلی

 

دوربین های مدار بسته مبتنی بر IP

کمپانی سوئدی Axis از اولین شرکت‌های تولیدکننده سامانه‌های نظارت تصویری مبتنی بر راهکارهای شبکه است. محصولات ارائه شده توسط این شرکت، دارای جدیدترین فناوری‌های عرصه نظارت تصویری به ویژه در زمینه فشرده‌سازی اطلاعات ارسالی برای جلوگیری از مصرف حجم زیاد پهنای باند و ظرفیت ذخیره‌سازی می‌باشند.

 

تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات

  • کمپانی DELL EMC به عنوان برند پیشتاز در زمینه راهکارهای ذخیره‌سازی اطلاعات، بخشی از محصولات خود را به ذخیره‌سازی داده‌های سامانه‌های نظارت تصویری اختصاص داده است. مهم‌ترین ویژگی‌های راهکارهای تخصصی DELL EMC برای ذخیره‌سازی سامانه‌های نظارت تصویری عبارتند از: انعطاف‌پذیری و قابلیت کار با سایر اجزا، توسعه‌پذیری با توجه به معماری لایه‌ای راهکار و قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات به نحوی که پردازش آن‌ها به سادگی میسر باشد.

نرم افزارهای کاربردی مدیریت تصاویر (VMS)

  • در زمینه مدیریت تصاویر دو شرکت معتبر Genetec و Milestone از تولیدکنندگان اصلی نرم‌افزارهای VMS هستند که به نوعی استانداردگذاری در این عرصه را بر عهده دارند. افزون بر این دو نرم‌افزار، کمپانی Axis هم دارای نرم‌افزاری تخصصی با نام AXIS Camera Station است که برای پایش و ضبط تصاویر گرفته شده از دوربین‌ها استفاده می‌شود.